ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7819704
*
nr 781 9704
Spegel
1800-talets slut, höjd: 97
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 16:20:41
1
250 kr
1/10 13:38:52
2
650 kr
1/10 18:39:22
3
400 kr
1/10 18:42:59
3
500 kr
1/10 19:41:57
4
650 kr
1/10 19:44:47
4
750 kr
1/10 19:51:26
5
750 kr
1/10 19:54:54
5
800 kr
1/10 19:56:34
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 781 9704
Spegel
1800-talets slut, höjd: 97
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 16:20:41 | 1 | 250 kr |
1/10 13:38:52 | 2 | 650 kr |
1/10 18:39:22 | 3 | 400 kr |
1/10 18:42:59 | 3 | 500 kr |
1/10 19:41:57 | 4 | 650 kr |
1/10 19:44:47 | 4 | 750 kr |
1/10 19:51:26 | 5 | 750 kr |
1/10 19:54:54 | 5 | 800 kr |
1/10 19:56:34 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23